Makfa Elektronik Makina Imalat Ltd.

Yerli Sermaye, Yerli Üretim, Özgün Tasarım......

Elektronik Kartlı Kilit konusundaki lider konumunu, 2008 yılından bu yana başarıyla sürdüren, MAKFA Elektronik’in tescilli markası olan AlpLock’ın temelleri, Afşin Küçükoğlu tarafından 2004 yılında Ankara’da atıldı. Üretimini çeşitli ortaklık ve işbirlikleri ile yürüttü.
 
2010 yılında, MAKFA’nın kendine ait ilk fabrikası Ankara’nın Ostim bölgesinde kurdu. MAKFA, fabrikanın kurulmasıyla Elektronik Kartlı Kilit sistemleri,  Elektronik Kasa, Elektronik Kart üretiminde kapasitesi ciddi oranda artırdı. Satışların ve buna bağlı olarak üretimin artmasıyla beraber, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da satış ve servis ofisleri açıldı.
 
2013 yılının başlarında, 2 milyon liralık makine yatırımı ve 4800 metrekarelik alan ile  üretimini Mersin Serbest Bölge’ye taşıdı ve Türkiye’nin ilk Elektronik Otel Kartlı Kilit Sistemi üreticisi olarak, ürünlerini AlpLock markasıyla 10’u aşkın ülkeye ihraç etmeye başladı.
 
Bulunduğu iç pazarda, üretici olmanın verdiği esnek ve rekabetçi yapıyı, Türkiye’nin etkin olduğu tüm pazarlarda kullanarak dünya markası olmayı hedef edinen AlpLock, bu amaç doğrultusunda dış pazar fırsatlarını sürekli izleyerek, en iyi şekilde değerlendirmektedir.
 
AlpLock’ın temel hedefi, üstlendiği projeleri uluslararası kriterlere, şartname ve standartlara uygun olarak, öngörülen sürede, kaliteli, dayanıklı ve güvenlik koşullarını göz ardı etmeden gerçekleştirmektir. AlpLock’ın amacı, değişime uymak değil, değişimi yönlendirmektir.
 
AlpLock’ın prensibi, iyi yetişmiş, deneyimli insan kaynağıyla çalışarak; tasarımda, üretimde, yapımda, montajda ve iş yönetiminde kaliteyi ön planda tutarak, taahhüdü altındaki işleri zamanında ve kaliteli şekilde tamamlamaktır.
 
Satış sonrası hizmetlerin kalitesini yüksek tutmak için, yerel ofisler açan Makfa, yurt dışında ise güncel eğitimli distribütörler belirleyerek sağlam ve emin adımlarla büyümektedir. 2016 itbarıyla ihracat yapılan ülke sayısını 26'ya çıkartmıştır. 
 
Makfa grubunu başarıya ulaştıran unsur; Güçlü işbirliklerine ve müşteri memnuniyetinin en yüksek seviyede tutulmasına verilen önemdir. Her yeni günde doğru partnerler ve uzman çalışan kadrosu ile yeni başarılara imza atmaktadır.
Bize güvenen ve bugünlere hep beraber geldiğimiz bayilerimize ve müşterilerimize teşekkür ederiz.